OKAN İNŞAAT
Kiremit
    Antik çağlardan beri, mimari yapılarda çatı kaplama elemanı olarak kullanılan pişmiş toprak levha. Üretim yerine göre, farklı tipleri bulunmaktadır.Kiremidin, bilinen çeşitleri aşağıda gösterilmiştir

Kiremit ve Yan Ürünleri

- ASLAN PENCESİ (SON MAHYA)
- ÜÇYOL MAHYA
- DÖRT YOL MAHYA
- HAVALANDIRMA KİREMİTİ
- VENEDİK
- FLORANSA
- ISOFLAT
- CIREMITTO
- ÇİÇEK MAHYA
- KENAR KİREMİDİ
- YUVARLAK MAHYA
- KÖŞELİ MAHYA
- MARSİLYA
- VALENSİYA
- İLK MAHYA
- OSMANLI (ALATURKA)
- VİLLA
- GRANADA
- TOSKANO

    Kiremitlerin hammaddesi kildir. Kil verimsiz bir topraktan alınan bir     malzemedir. Böylece verimsiz topraklarımızdan kanunlar çerçevesinde alınan kil, tuğla ve kiremit yapımıyla ekonomimize kazandırılır. Dışa bağımlı bir sektör değildir. İmalatında yoğun olarak insan emeğinden yararlanılır. Çok yaygın kullanıldığı için kil ocaklarından binaların yapılışına kadar binlerce insanımıza iş imkani yaratır.

    Tuğla ve kiremitlerin üretim ve kullanım sırasındaki artıklari doğal ve pişmiş malzeme olması nedeniyle hiçbir yan etki yaratmaz. Üretimdeki artıklar mikronize edilerek tekrar üretimde kullanılır.

    Tuğla ve kiremitler en önemli özelliklerinden biri yüksek ısı depolamasıyla bina içi regulasyonu sağlamasıdır. Kilin yapısı sayesinde üzerine aldığı ısıyı uzun sure muhafaza ederek sağlığa uygun olarak ısı geçişi sağlamaktadır.